Leczenie nadpotliwości nie musi być już takie uciążliwe

« Przejdź do listy artykułów

Z problemem nadpotliwości boryka się co najmniej 1/3 z nas. To niewątpliwie bardzo krępujące zjawisko. Szczególnie wiosną i latem, kiedy na nadmierną ilość wytwarzanego przez nas potu ma wpływ dodatkowo wysoka temperatura, można odczuwać wzmożony dyskomfort. Ta nieoczekiwana reakcja nadaktywnych gruczołów potowych ma jednak swoje bardziej zaawansowane przyczyny. Ich dodatkowa praca nie jest jedynie oznaką silnych emocji, tak jak ma to miejsce dla standardowych odpowiedzi ludzkiego ciała. Ich działanie nie wynika również z wysokiej temperatury powietrza lub gorączki, a nawet wysiłku fizycznego. W przypadku nadpotliwości mamy do czynienia z czymś nieco bardziej skomplikowanym.

Opisywane zjawisko nie jest uniwersalne. Produkcja potu w naszym organizmie z reguły jest bardzo potrzebna i działa na korzyść całego organizmu. Pot doskonale nadaje się do usuwania zbędnych toksyn oraz pozwala na regulację całej temperatury ciała. Kiedy jednak jest go nienaturalnie za dużo, warto wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą takie reakcje powodować oraz zapoznać się z podstawowymi metodami, które pozwolą na skuteczną walkę ze zjawiskiem.

Jak rozpoznać nadpotliwość?

Bardzo łatwo pomylić pozorną nadpotliwość z faktyczną chorobą. Aby dokładnie rozpoznać przypadłość, oczywiście zalecamy przede wszystkim udać się do dermatologa. Specjalista dokładnie określi, czy w Twoim przypadku należy rozpocząć terapię.

 

Najbardziej inwazyjną przyczyną może być cukrzyca. Warto pamiętać, że tej chorobie dość często towarzyszy nadpotliwość i w tym przypadku nie wystarczy doraźne leczenie. Dodatkowo, cierpiąc na wzmożoną ilość wytwarzanego potu, powodów możemy szukać także w niewłaściwie działającej gospodarce hormonalnej. Takie skutki pracy organizmu widać w czasie dojrzewania oraz przekwitania, a także w momencie zaburzenia równowagi właściwej pracy wszystkich hormonów. Kolejną przyczyną, o której powinniśmy pamiętać, to to, że większość mniejszych przypadłości, jakie posiadamy – są dziedziczne. Jest dość spore grono osób, które po prostu bardziej pocą się ze względu na przekazywane geny.

Metody walki z chorobą

Rozpoczynając swoją przygodę z próbą przeciwdziałania nadpotliwości, przede wszystkim warto pamiętać o tym, by nasz ubiór faktycznie dobierać do aktualnej pogody. To trywialne stwierdzenie, które bez ustanku staramy się wpoić naszym dzieciom. Jednak to nie tylko im zdarzają się ubraniowe pomyłki. My również powinnyśmy właściwie zadbać o to, by nie przegrzewać zbytnio organizmu lub dodatkowo go nie wychładzać. Warto pamiętać, co więcej o tym, że wszelkie używki oraz jedzenie zbytnio pikantnych potraw może wpłynąć dodatnio na pocenie się skóry. Oba zjawiska mogą bowiem prowadzić do zwiększonej produkcji gruczołów potowych, dlatego w początkowej fazie walki z nadpotliwością zalecana jest zmiana nawyków żywieniowych oraz stopniowa rezygnacja z palenia papierosów.

Aby po konsultacji z lekarzem mieć pewność, że nie zmarnujesz czasu i zadziałasz od razu, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktową UltraViol. My, jako renomowany producent sprzętu medycznego posiadamy dokładnie sprawdzone artykuły do walki z nadpotliwością. Z pełna odpowiedzialnością polecamy osiągające bardzo dobre rezultaty elektryczne gąbkowe elektrody oraz urządzenia do jonofrezy stałym lub pulsującym prądem - Idromedy.


Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z ofertą elektrod gąbkowych do pach oraz urządzeń do jonoforezy stosowanej prądem stałym lub pulsującym.

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę